Zhubnout je více než vhodné

Zdá se vám, že už se nevlezete do svého oblečení, které jste si kupovali teprve před půl rokem? V tom případě byste měli vážně uvažovat nad dietou.

Zhubnout je více než vhodné

Češi nikdy nepatřili mezi hubené jedince, alespoň ne v moderních dějinách našeho státu. Nebyli jsme ale nejtlustší v Evropě. A zrovna tam však míříme. Není to nic lichotivého, jelikož tloušťka není pouze věcí estetiky, ale může se také negativně projevit i na vnímání sebe sama a také samozřejmě na zdraví. Obecně platí, že lidé, kteří trpí velkou nadváhou, mají daleko více nemocí než jedinci, jejichž váha je v normě. Obezitu je tedy nutné neprodleně řešit u každého, u koho bude zjištěna. A jak ji tedy zjistit?

Korpuletní socha

Ideálním způsobem je domluvit si schůzku s vašim doktorem a nechat si udělat všechny potřebné testy, které buďto zvýšený cholesterol a tuk v těle prokáží, nebo také ne. V případě, že k doktorům chodíte jen sporadicky, můžete si vypočítat na internetu své BMI pomocí speciální kalkulačky. Tak také získáte docela snadno obrázek o své případné nadváze.

Dieta je základ

V případě, že vám BMI vyšlo nelichotivě, asi byste se měli nejprve zamyslet a pak učinit první krok, a tím je změna jídelníčku. Pokud jste do této doby chodili nakupovat jídlo hlavně do fastfoodů, měli byste s tím počínaje dneškem skončit. Jídlo takzvaného rychlého občerstvení je sice chutné, ale rovněž i vrcholně nezdravé. Tuk a sladká chuť v nich hrají prim, což je pro tělo extrémně zatěžující. Ovšem i klasické česká kuchyně není žádné velké terno. Chcete-li hubnout, musíte jíst hlavně luštěniny, zeleninu, ovoce a ryby, případně kuřecí.

Vážení se

Ne vždy změna jídelníčku vede k výsledkům, a to ani dlouhodobě. V takovém případě je nutné se překonat a vyhledat specialistu, který vám s ubíráním kilogramů může velmi výrazně pomoci. Nutriční specialisté jsou dnes standardně k nalezení na internetu a není tak problém si najít profesionála, který vám dobře poradí. Minimálně vám může vytvořit jídelníček na několik týdnů dopředu, který by vám měl při vašem boji s kilogramy výraznějším způsobem pomoci.

3 roky ago