Zatočte se stresem jednou pro vždy!


Každý z nás si jistě nejednou prošel životní fází, která byla spjata s přemírou stresu. Příčin může být v dnešní době opravdu mnoho od nepříjemných problémů v práci až po neshody v rodině. Úvodem je třeba říci, že biologicky jsou naše těla na určitou míru stresu velmi dobře připravena. Avšak dlouhodobý a chronický stres může být příčinou mnoha zdravotních obtíží. Bolesti zad a hlavy, časté záněty v těle či neustále opary jsou jevy, jimiž tělo signalizuje, že něco není v pořádku. Je tedy důležité stres v našem životě, co možná nejvíce eliminovat. V tomto článku se dozvíte, jakými prostředky proti němu účinně bojovat.

vystresovaný člověk

Správným jídelníčkem proti stresu

Nejprve je nutné zaměřit se na to, co denně konzumujete. Víte, že některé potraviny dokáží velmi příznivě ovlivnit neurotransmitery, které významně ovlivňují naší náladu a to, jak se cítíme? Je to především hořká čokoláda, čočka nebo čerstvý špenát. Obecně je vhodné zaměřit se na to, aby váš jídelníček obsahoval minimum průmyslově zpracovaných potravin.
eliminace stresu v životě

Jóga dokáže změnit váš život od základu

Především je nutné říci, že jakákoli fyzická aktivita je vhodná pro eliminaci stresu v našem životě. Jóga je vhodná jak pro začátečníky, tak pro aktivní jedince, kteří sportují denně. Díky józe se naučíte především správně dýchat, což je mimořádně důležité pro klidnější mysl a celkový pocit vyrovnanosti. Díky protahování, které je elementární součástí každé jógové lekce, uvolníte napjaté svaly a vrátíte pružnost vaší páteři. Pro cvičení jógy si vyberte především klidné místo, kde vás nic nebude rušit a vy se budete moci plně soustředit na jednotlivé cviky. Kvalitní podložka na cvičení je velmi důležitá, neboť spoustu jógových pozic se provádí na zemi. Vhodné oblečení je také velmi důležité. Oděv by vás neměl nikdy nepříjemně škrtit a měl by poskytovat dostatečný prostor pro provedení každé ásany.

3 roky ago