Růžová voda, váš nový pomocník

V lékárně ji koupíte za pár korun a skvěle vám poslouží jak v kuchyni, tak při péči o vaši krásu. Řeč je o růžové vodě.
Růžová voda je zcela přírodní extrakt vyrobený z okvětních plátků růží. Obsahuje vysoký podíl éterických olejů obsažených v těchto květinách, včetně vitamínů a minerálů. Její použití má blahodárný účinek jak na vaše zdraví, tak na krásu.
růže v košíku.jpg
Kosmetické využití
Máte-li problém se suchou pokožkou, nebo jen hledáte přírodní přípravek na odličování, je to pro vás to pravé. Vaši pokožku nejen osvěží, ale také pořádně hydratuje. Pokud jsou vaším problémem zarudlé flíčky na obličeji, věřte, že s pravidelným používáním této vodičky problém zmizí.
Použít ji můžete také místo odličovače nebo také jako prostředek ke stažení pórů. K tomu si můžete vytvořit tuto jednoduchou masku:
Potřeby:
1 lžíce cukru (postačí obyčejný bílý, v ideálním případě třtinový)
1 lžíce růžové vody
citronová šťáva
gel či šťáva z aloe vera (koupíte v drogérii, nebo seškrábněte gel přímo z listů kaktusu)
růže u sklenice.jpg
Postup:
Ingredience pečlivě promíchejte, popřípadě mírně zahřejte – cukr by se měl rozpustit. Poté do masky namočte odličovací tampon a naneste si tekutinu na obličej. Díky kyselosti citrónu můžete cítit mírné pálení, to ovšem zakrátko přejde. Masku na obličeji nechte působit asi 15 minut, poté ji pečlivě omyjte. Už po prvním použití můžete vidět, jak se póry stahují.
růžová voda.jpg
Použití v kuchyni
Růžová voda může skvěle dochutit a ozvláštnit vaše pokrmy. Recepty obsahující právě tuto tekutinu pramení především z asijské, íránské kuchyně. Použít ji můžete ovšem i do obyčejných běžných receptů – například do letních moučníků.
Budete-li například příště péct cupcakes, zkuste do vrchního krému přidat pár lžiček růžové vody. Ihned ucítíte jemnou, zvláštní chuť, kterou receptu dodá. Novou inovací vaší kuchyně překvapíte nejednu kamarádku.

1 rokem ago