Připravte svůj vůz na zimu


Zima je mezi širokou skupinou obyvatel období, které není přijímáno příliš dobře. Většinou totiž panuje ošklivé počasí, které se negativně podepisuje nejen na psychice, ale také v případě, že nasněží, často znesnadňuje pohyb po komunikacích. A tím nejsou myšleny pouze chodníky, ale také cesty. V takovémto počasí totiž trpí nejen lidé, ale také jejich vozidla. Proto je nezbytné je na takovéto podmínky připravit. Pokud toto zanedbáte, může se klidně stát, že váš motorový miláček stráví většinu zimy někde v autoservisu.
zasněžené auto


Pneumatiky


Základem každé přípravy vozidla na zimu je výměna pneumatik. Jízda po zledovatělém nebo zasněženém povrchu není žádná sranda ani v případě, že mají vaše kola ten správný vzor, natož pak na letních pneumatikách. Zde byste rozhodně šetřit neměli a určitě byste svému vozu měli koupit kvalitní přezutí, díky kterému se na vozovce udržíte při jízdě daleko snadněji. Pamatujte na to, že s výměnou byste neměli čekat až když přijdou první mrazy, ale měli byste to stihnout ještě na podzim. A to nejpozději do listopadu.
sníh na silnici
Další nezbytnosti

Koupě dobrých zimních pneumatik je sice základem, ale měli byste udělat daleko více, například postarat se o podvozek. Ten byste měli opatřit nátěrem proti korozi. V zimních měsících se totiž cesty posypávají solí, která v kombinaci se sněhem může váš podvozek velice poškodit. Také je dobré postarat se o karosérii. Tu stačí jen umýt, usušit a natřít voskem. To lze udělat klidně i v garáži, ale pokud si na to netroufáte, klidně zajeďte do servisu. Vhodné je také zkontrolovat olej a brzdovou kapalinu. Hlavně brzdy by měly být v co možná nejlepším pořádku, ale jelikož v zimě vzhledem ke kluzkosti cest budou nejspíše v mnohem větší permanenci nežli na jaře nebo v létě. Toto byste ale měli nechat na servisu, ať máte jistotu, že váš vůz bude šlapat tak jak má.

 

5 roky ago