Porazte velká vedra

Pokud se „těšíte“ na další příval letních pařáků, nemusí to rovnou znamenat, že výheň budete mít i u sebe doma. Stačí si pořídit vhodný způsob chlazení.

Porazte velká vedra

Většina lidí se po dlouhé zimě na léto docela těší. Teplo je lepší než chlad, ale nesmí se to přehánět. Během minulých let ale během letních prázdnin bylo mnohdy až k nevydržení. Pařáky nejsou příliš příjemné, zvláště, když během nich musíte pracovat. Ovšem nejsou ani příliš zdravé. Vystavit organismu dlouhodobě takovému klimatu znamená čelit různým zdravotním rizikům. Tomu je potřeba se s maximálním vypětím vyvarovat. Proto byste měli během léta až zdvojnásobit množství vody, které vypijete a snažit se během veder schovávat se někde ve stínu.

Klimatizovaný dům

Ochladit se ale můžete i jinak, třeba vhodnou klimatizací do bytu praha https://elmontech.cz/klimatizace/. Jedná se o typ vybavení, které právě během minulých let šlo docela na dračku. Důvody jsou dva – velká vedra a nízké ceny. To je kombinace, na kterou většina zákazníků slyší.

Není to větrák

Předně je nutné zmínit, že klimatizace nerovná se větrák. Větrák také dokáže ve vedrech výrazně pomoci, ale není tak efektivní. Navíc není vhodný pro alergiky. Větrák totiž nasává a vypouští do prostoru nefiltrovaný vzduch. Takto víří prach a další nečistoty, které se tak snadněji člověku postiženého sennou rýmou či obdobným typem alergie dostanou na kobylku. Klimatizace má výhodu v tom, že filtrem disponuje, a tudíž skrze ni neprojdou žádné větší nebezpečné látky typu pyl nebo výše zmíněný prach.

Větrák

Pokud ještě váhá s tím, že si nemůžete nový přístroj domů dovolit, pak nepřemýšlejte nad nejdražšími verzemi. Ano, ty jsou samozřejmě nejlepší a mají také nejvíce funkcí. Často je s nimi možné i vytápět, což není funkce vhodná pro léto, ale pro zimu. Levnější verze toto neumí, ale na druhou stranu vás nebudou stát ani zdaleka tolik a svou práci také dokáží dobře odvést. Některé mají navíc tu výhodu, že jsou přenosné. Nemusíte tak kupovat pro každý pokoj jeden přístroj. Bohatě vám postačí dva, maximálně tři.

4 roky ago