Pěstitelské hobby

Je mnoho druhů pěstitelů. Jsou tu pěstitelé začátečníci, co jdou do obchodu s pomůckami pro pěstitele, nakoupí za tisíce mnoho nesmyslů, které jsou ve skutečnosti k ničemu a dají se do pěstění podle nějakého pochybného návodu, který si našli na internetu, nebo který jim poradil stejně šíleně nadšený jiný začínající kolega.
bonsai v květináči
Potom tu máme pěstitele, kteří se zaměřují na určitý druh květin a opravdu v tom mají úspěch. Jejich okrasné truhlíky poznáte už na dálku, jejich rozkvetlé orchideje obdivujete pokaždé, když jdete okolo jejich oken. To jsou nadšenci, kteří před časem začínali a vše se naučili způsobem pokus omyl. Mnoho květin jejich péči nepřežilo, tak jí teď vynahrazují těm, které se jim dobře daří. Pohled na jejich práci každého potěší a zahřeje u srdíčka.
Další kategorií jsou pěstitelé, kteří již léta úspěšně pěstují nějaký druh květin a rozhodnou se, rozšířit svůj repertoár o jiný druh květin. Z počátku to sice vypadá nevalně, ale na konec se jim to úspěšně podaří a květinám se vede náramně dobře. Bývají to obvykle starší dámy či pánové, kteří se tímto způsobem baví v důchodu, když zdravíčko jim ještě dobře slouží. Dělají svět krásnějším.
sázení kaktusů
Potom tu je kategorie pěstitelů – odborníků, s úzkým zaměřením, kteří se celý život věnují jedné květině, které se říká bonsai. Je to taková miniaturní různě tvarovaná varianta stromu, která bývá stará i několik desetiletí. Tito pěstitelé by měli včas předat světu své umění, protože by byla škoda o jejich umění a znalosti přijít.
Pěstitelské hobby, při výběru vhodné květiny do začátku se může stát i Vaší radostí a náplní volného času. Jen je dobré, stejně jako u jakékoli jiné lidské činnosti se řídit i vlastním selským rozumem a ne pouze podle návodů, které psal dost možná někdo, kdo o dané věci ví méně, než Vy. Tak s chutí do toho, můžete třeba pěstit růže.

5 roky ago