Nezapomínejme na kolagen

Pokud doma koukáte na televizi, tak vám rozhodně neutekly reklamy s kolagenem a stárnutím. Stárnutí je pro někoho citlivé téma, pro někoho je to obrovské tabu, ale přitom nás to čeká všechny a je dobré si o tom popovídat a nebát se odpovědět na otázky, které se týkají věku a stárnutí.

živý kolagen

Živý kolagen má důležitou funkci pro náš organismus. Je to ve vodě nerozpustná bílkovina a vlhčí tak pokožku. V lidské kůži najdete minimálně 70 % kolagenu. Společně s ostatními látkami jako je například elastin, dodává kůži pružnost. Překvapivé je, že kolagen může být až 10 % hmotností našeho těla. Často se říká, že kolagen je v našem životě takové „lepidlo“. Proč zrovna lepidlo? Kolagen nás drží tak nějak pohromadě, stejně jako lepidlo drží pohromadě různé věci.

Ptáte se, zda se nám kolagen v těle vytváří celý život? To rozhodně ne. Postupem času se kolagen vytváří v těle méně a méně. Kolem 25. roku se přestává kolagen v těle vytvářet a kolem 50 let ho v sobě máme jen kolem 20 %. Kvůli ubývání kolagenu se dostaví vrásky, oslabení svalů. Samozřejmě nedostatek kolagenu není způsoben jen věkem, ale důležitou roli hraje zde i strava, kterou mnoho lidí zanedbává. Firmy si toho všimly a začaly tak vyrábět kolagenové tablety. Jenže vždy je přírodní cesta lepší než nějaké tablety. Snad každý slyšel, že dokonalým nosičem kolagenu je vývar z kostí, losos nebo dokonce i česnek. Nesmíme zapomínat na ovoce a zeleninu, které pokožce také velmi pomáhají.

živý kolagen

Pokud se rozhodnete pro tu druhou variantu, tak máte na výběr mezi tabletami, kolagenovými nápoji a z mnoha dalších variant. Je důležité si vybrat ten správný kolagen. Na internetu najdete hromadu rad, jak kolagen vybrat, aby byl pro vás tím nejlepším. Zaměřte se na původ, ověřte si certifikáty a nejdůležitějším krokem při hledání pro vás vhodného kolagenu je složení.

2 roky ago