Kutilové by mohli ocenit praktického pomocníka s názvem Laser Level

Někteří vývojáři aplikací v chytrých telefonech jsou natolik vynalézaví, že byste žasli. Inspirují se skutečnými životními příběhy a pak vás doslova překvapí zajímavými nápady. Jedním z nich je lahůdka pro domácí kutily, řemeslníky, nebo i pro muže, kteří sice nic doma pravidelně nevyrábí, ale jsou občas zaskočeni svými drahými polovičkami, když mají za úkol třeba pověsit na stěnu plakát, obrázek, či nějakou dekoraci.
Pověsit obrázek na stěnu není nic složitého, pokud se nepřilepíte k samolepicí fólii, nebo se zrovna při tom neklepnete kladívkem do prstu. Horší je to s vodorovnou rovinou. Když nemáte po ruce vodováhu, musíte ji odhadnout pohledem, ale můžete k tomu také využít svůj chytrý telefon.
muž s vodováhou.jpg

Smartphone se může proměnit ve vodováhu

Právě tvůrci aplikace Laser Level zřejmě nějaký obrázek na stěnu instalovali a byli kritizováni za to, že visí nakřivo. Rozhodli se tedy vytvořit pro Google Play tříosé měřidlo, které pracuje na podobném principu jako bublinková vodováha. Zároveň umí měřit přesný úhel, v jakém se sklání libovolně určená plocha od kolmice udávané díky síle zemské gravitace. Sami tvůrci si libují v jejích přednostech a prý může být pomocníkem pro každého muže rozličného věku. (Předpokládáme-li, že jsou v domácnostech právě muži tou tvůrčí technickou silou, ovšem ženy s aplikací mohou pracovat pochopitelně také stejně efektivně)
bílý smartphone v ruce.jpg

Aplikace pracuje ve třech základních režimech

·         Jako klasická bublinková vodováha, kdy položíte telefon nebo tablet na měřené místo či předmět.
·         Jako tzv. inklinometr, což je měření libovolného úhlu sklonu vůči kolmici k zemskému středu.
·         Jako laserový vyrovnávač. K tomu slouží několik senzorů kamery, které monitorují horizontální a vertikální rovinu v okolním prostoru.
Aplikace Laser Level je k dispozici zdarma v obchodě Google Play a byla vyvinuta pro OS Android od verze 4.0. Byla hodnocena poměrně vysokou známkou 4,2 z pěti možných bodů.

4 roky ago