Kusový koberec pro váš nový interiér

Kusové koberce vám dokáží velice rychle proměnit interiér. Není třeba nic bourat, natírat, ani přestavovat. Kusové koberce dokáží během chvilky naprosto změnit styl vašeho interiéru, nebo jej vyladit k dokonalosti.  Kusové koberce jsou naprosto ideální pro vzdušné moderní interiéry, ke kterým skvěle padnou. Výhodou kusových koberců je jejich:
§  Snadná údržba, kdy koberce bez problémů vyklepete. Některé typy kusových koberců je možné i prát.
§  Pokládka je velice snadná.
§  Poměrně nízká pořizovací cena.
§  Možnost častější obměny v interiéru, kdy můžete každou chvíli jinak ladit styl vašeho bydlení.
koberec před gaučem

Důležitá je správná velikost

Koberce by měly zateplovat a také zútulňovat interiér. Z toho důvodu je důležité, aby i vaše kusové koberce měly správný rozměr.
§  Například při koupi kusového koberce, který se bude nacházet pod jídelním stolem, je třeba, aby byl koberec tak velký, aby se židle při posunování od stolu neocitly na okolní podlahové krytině. Je to z toho důvodu, že se koberec potom více ničí tím, jak se okraje a rohy zvedají a ohýbají.
mourek na koberci
§  Při koupi kusového koberce, který se bude nacházet pod konferenčním stolkem, je třeba počítat s tím, aby byla velikost koberce vymezena z jedné strany pohovkou a na straně druhé křesly. Zásadní je, aby váš nový koberec nezasahoval pod pohovku, ani křesla.

Do dětského pokoje

Báječně se kusové koberce hodí do dětských pokojů, které doslova zateplí. Zároveň v dětském pokoji takový koberec vymezí místo určené pro děti na hraní. Koberce do dětského pokoje se budou krásně vyjímat:
§  v pestrých vzorech
§  s postavičkami z pohádek
§  s motivy rostlin
§  ve výrazných barvách
přehoz na posteli

Mysleme však na to, že kusový koberec bude po hladkých podkladových materiálech snadno klouzat pod našima nohama. Bude mnohem bezpečnější, když položíme pod koberec protiskluzovou podložku, která bude současně izolovat.

4 roky ago