Kancelářský papír

Recyklovaný papír

Tento druh papíru má největší výhodu v tom, že je vyrobený z recyklovaného materiálu. Pokud ho používáte, tak šetříte životní prostředí. Někteří říkají, že je horší kvality, protože je tmavý a není tak krásný, jako bílý kancelářský papír. Někdo si myslí, že ho přece nemůže použít v obchodním styku, že by na něj například napsal nějaký dopis pro firmu nebo zákazníka. Proč ne? Setkal jsem se již s tím, že firmy používají recyklovaný papír i na dopisy pro svoje firemní partnery. Pokud se nad tím zamyslíte, tak si ten druhý může o vás říci, že berete ohled na přírodu. To je přece hezké. Cena recyklovaný kancelářský papír není nijak vysoká. V některých obchodech je o něco vyšší, ale nijak závratně.

vějíř z obálek

Bílý kancelářský papír

Další variantou je pořídit si do kanceláře tento druh. Velkou výhodou může být jeho cena, která se v některých obchodech pohybuje za jedno balení 500 listů i kolem 70 Kč, což je opravdu velmi málo. Nespornou výhodou je také jeho vzhled. Pokud používáte čistě bílý papír, vypadá to opravdu luxusně. Je to zřejmě nejpoužívanější papír v kancelářích. Lze ho využít do kopírek, ale i jako papír na poznámky, do dopisů pro obchodní partnery. Pokud chcete ještě více ušetřit, tak můžete nakoupit v různých výhodných baleních, kde se dostanete na cenu i kolem 50 Kč za jedno balení.

záložka zápisníku

Křídový papír

Tento druh patří k těm nejdražším. Vzhledem ke svému křídovému povrchu, který působí opravdu luxusně. Ve firmách může mít velké využití. Často se používá k vytištění fotografií. Některé společnosti využívají i ke klasické korespondenci, případně k různým slavnostním pozvánkám na akce. Papír se také vyznačuje velice hezkou citlivostí na barvy. To znamená, že na něm krásně vyniknout veškeré barevné tisky. Co se týká ceny, tak poloviční balení (tedy 250 listů) stojí kolem 300 Kč.

Možností, který kancelářský papír koupit je celá řada. Záleží na preferenci firmy, jaký budete chtít využít. Pokud se rozhodnete papír nakupovat, doporučuji využít i specializované firmy, které zajišťují kompletní sortiment pro kanceláře. Můžete zde totiž ušetřit poměrně velkou částku peněz.


4 roky ago