Jízda, kterou si vaše miminko užije

Zvolit ten správný kočárek pro nového člena rodiny, je pro mnoho nastávajících rodičů nelehký úkol. Na trhu je tolik značek, typů, a druhů, že by se v tom jeden nevyznal. Něco mají společné, v něčem se naopak liší. Co by měl takový kočárek vlastně umět, čím by měl disponovat, a která značka nabízí kombinaci kvality, vkusu, a dobré ceny?

Předražené kočárky

Jistě už jste slyšeli o kočárcích, které stojí 40,60, nebo dokonce 100 000Kč. Za to by se dalo pořídit solidní ojeté auto. Proč jsou tedy tyto kočárky tak nákladné, a co pak kočárky, které jsou cenově dostupné? Budou vůbec kvalitní?

U drahých kočárků se jistě dočkáte bezpečnosti, a pohodlí pro vaše dítě, ale to i u mnoha levnějších. Jejich vysoká cena neodráží vysokou kvalitu, ale obvykle značku, a design. Potřebuje malé miminko kočárek jako od předního francouzského návrháře? Ocení jej? Asi ne. Tyto luxusní a drahé kočárky si pořizují lidé, kteří mají spoustu peněz, a rádi je dávají na odiv. Na tom samozřejmě není nic špatného. Ale ani to neznamená, že budou jejich děti díky drahému kočárku lepší, krásnější, nebo chytřejší. To už se odvíjí od genů a výchovy.

miminko v kočárku

Za kolik lze tedy pořídit solidní kočárek?

Kvalitní kočárek s hlubokou korbičkou seženete už okolo 5000Kč, a za necelých 10 000Kč můžete mít krásnou trojkombinaci, tedy sportovní i hlubokou korbičku s dobrou konstrukcí a autosedačkou typu vajíčko navíc. Tuto nabídku vám poskytne značka kočárků Kunert, která nabízí kvalitní a přísně testované kočárky za dostupné ceny. Jelikož se jedná o kočárky vyráběné v Evropě, a chválené mnoha rodiči, je to taková sázka na jistotu.

golfové kočárky

Čím by měl kvalitní kočárek disponovat?

Začněme nízkou hmotností kočárku, kterou obvykle kočárky poskytují díky hliníkovému rámu. Těžké kočárky vám totiž dají při vycházce nepříjemně zabrat, a to rozhodně není jejich účelem. Dále hledejte kočárek s koly, která jsou vhodná jak do města, tak i do terénu, protože řešit píchlé kolo někde na lesní cestě, asi není tím, co si od procházky s dítětem slibujete. Co se hluboké korbičky týče, zaměřte se na rozměry. Některé miminka bývají větší, a ačkoliv ještě nesedí, do malé korbičky se zkrátka nevejdou. U sportovní verze pak hledejte takovou, která disponuje pětibodovým bezpečnostním pásem, aby dítko nevypadlo, polohovatelnou opěrkou pro nožičky, a také polohovatelnou opěrkou zad, která je nesmírně důležitá, protože i starší děti se chtějí na vycházce občas natáhnout, a dopřát si odpočinek.

2 roky ago