Jak správně trávit čas na webu

Vlákna sociálních sítí jsou nekonečné z nějakého důvodu. Vývojáři se tak snaží udržet diváka co nejdéle na dané stránce. Všimněte si toho někdy na Facebooku nebo na Instagramu a vlastně kdekoliv jinde. Jak projíždíte obrázek po obrázku směrem dolů, občas narazíte na reklamu. A to je ten důvod. Když už těžit z komerční inzerce, tak pořádně. Obrovská nevýhoda je to pro vás samotné. Určitě ne vždy chcete jen tak rychle zabít čas, protože jste například v čekárně a nemůžete dělat nic jiného.
Zde jsou činnosti, které můžete dělat na internetu, které jsou pro vás prospěšné:
nastavení mobilu
·         Najděte si své oblíbené periodikum (Čtení zajímavostí ze světa vám rozšíří všeobecný přehled. Na co potřebujete vědět, komu se zrovna líbí tenhle nebo jiný status.)
·         Udělejte si pořádek v emailu (Všichni máme ten jeden email, na který nám chodí tisíce spamů – když nebudete mít co dělat, smazání a odhlášení odběru u těchto zpráv vám už napořád vyčistí vaši schránku.)
·         Pište si vlastní blog (Ani není třeba, aby byl veřejný. Můžete brát psaní jako vlastní deníček, jakési okno do duše. Budete se divit, na kolik věcí o sobě přijdete. Anebo pište veřejně a kdo ví, možná jednou budete uznávaný blogger či bloggerka. Procvičíte si vyjadřovací schopnosti a bude se vám lépe komunikovat. A to se vyplatí.)
·         Tvořte literární díla (Ernest Hemingway taky neseděl za stolem s tím, že právě teď napíše román o španělském odboji. Musel k tomu nějakým způsobem dospět. Pište si kratičké příběhy nebo začněte něco většího. Ale jako Ernest vám skončit nedoporučuji.)
ikony aplikací
·         Udělejte si plány na další den (Kalendář a odrážky jsou mocný nástroj. A ne nadarmo se říká, že kdo plánuje, ten žije efektivně. Ušetříte množství času, než kdybyste se rozhodovali na poslední chvíli.)
·         Shlédněte naučné video (Ano, Youtube je jich plný. Vřele doporučuji například kanály Veritasium, či VSauce. Dozvíte se velké množství zajímavostí velice zábavnou formou.)
Jak můžete vidět, čas na webu můžete strávit opravdu efektivně. Je to jenom na vás, pro co se rozhodnete.

5 roky ago