Jak správně běhat

Běhání se zdá jako velmi jednoduchá činnost, ovšem může být velice zrádný a stačí k tomu jeden špatný pohyb. Trvalé následky jsou nepříjemné a bolestivé. A naopak v případě, že špatný běh naruší „pouze“ zhoršený výkon, může vás činnost přestat bavit, a tudíž se k němu nemusíte již vrátit. Přitom stačí dodržovat pár zásad, které jsou k běhu nezbytné.
 běh po stezce
Správný nášlap
Často sportovci dělají chybu v našlapování. I u některých olympijských běžců můžete pozorovat nášlap na špičky, se kterým si ovšem můžete dlouhodobě poškodit nohu. Správný nášlap je na celou část chodidla, dá se říct, že „neustále zakopáváte“. Musíte si také dát pozor, abyste nedošlapovali na paty, což by taktéž způsobilo dlouhodobé problémy. Stačí však chvíle tréninku a při sportu si hlídat, zda-li došlapujete správně. Později si na správnou techniku zvyknete a nebude vám dělat problém.
 
Dýchání
Jistě jste zažili pocit bodání v břiše. Jak mu předejít? Naučte se při běhu nadechovat a vydechovat. Dokud můžete nadechujte se skrze nos a vydechujte ústy. Vždy na dva nášlapy nádech a dva výdech. Pokud se naučíte správně dýchat, váš výkon dokážete dvojnásobně vylepšit. Pravidelností nádechu a výdechu se naučí tělo správně fungovat a vy se přestanete zadýchávat.
 kondiční běh s hudbou
Oblečení
Správné oblečení je základ. Nosíte volné kalhoty a volná trička? Tak je rychle běžte vyměnit. Měli byste opravdu zvolit sportovní oblečení, aby vám absorboval pot, ale při horším počasí nehrozila chřipka. Oblečení by mělo kopírovat vaše tělo, zbytečně si neoblékejte víc kusů oblečení, než je nutné, ale naopak v zimě zvolte teplejší set. Díky pocení se sice zahřejete, ale do tělo stále může proudit studený vzduch, který následně podporuje ve spojení s potem různé nemoci.
 
Pokud dodržíte tyto body, můžete vylepšovat svou výdrž bez zdravotních závad, které by v jiném případě následovaly.

5 roky ago