Jak se naučit anglicky

Bez anglického jazyka se ve 21. století jen těžko obejdete. Pokud cestujete do zemí a neumíte tamějším jazykem, angličtina Vám vždycky pomůže. Starší generace jsou na tom v tomto ohledu značně hůře, protože v době jejich studia se vyučovaly jako cizí jazyky němčina a ruština. Zde je tady pár tipů, jak se naučit nebo pokud jste pokročilejší angličtinu procvičit a získat do slovní zásoby nová slovíčka. Pamatujte, že se ale jedná o běh na dlouhou trať.

studentka angličtiny

Duolingo

 Začněme u začátečníků, pro které je tato aplikace stvořena. Můžete si ji stáhnout do svého mobilního telefonu nebo navštívit webové stránky na internetu. Nutné je také zmínit, že se jedná o neplacenou aplikaci.

Naučíte se zde základní slovíčka a fráze, dozvíte se základy o používání jednotlivých časů a zíkáte stručný přehled o anglické gramatice. To vše je Vám podáváno zábavnou formou. Pokud se rozhodnete rozšiřovat své jazykové znalosti i v jiných jazycích, tato aplikace Vám je nabízí.

Filmy a seriály

Tato forma je určena těm, kteří už mají určité znalosti v tomto jazyce. Není na tom nic komplikovaného. Jednoduše si najdete webovou stránku se seriály nebo filmy, kde je možnost sledování v angličtině. Ze začátku je dobré si nastavit české titulky, abyste pochopili o co se v ději jedná. Zdá se, že tato forma učení není nijak efektní ale opak je pravdou. Uvidíte, že děláte pokroky a za nějaký čas nebudete titulky už vůbec potřebovat. Naučíte se nová slovíčka a vaše sluchové schopnosti se výrazně zlepší.
anglická otázka

Lyric learning

Opět se jedná o mobilní nebo webovou aplikaci, ale tentokrát opět pro pokročilé. Prostřednictvím aplikace si procvičujete poslechovou část jazyka. Jde o to, že si vyberete píseň v daném jazyce a do jejího textu doplňujete slova, která slyšíte. Nejenže se naučíte lépe vnímat, přiblížíte si výslovnost jednotlivých slov ale zlepší se i vaše rychlost reagovat.


5 roky ago