Jak má vypadat kosmetika na cestách?

Ženy to znají. Chystají se na dovolenou a co nesmí chybět v žádné kufru, je kosmetika. A že těch lahviček, krémíčků, tubiček ženy potřebují! Žena začíná svůj seznam s péči o obličej. Do kosmetické taštičky dává jeden po druhém odličovací tonikum na oči a na pleť, podkladový krém pro make-up, pleťový krém denní i noční, krém proti vráskám, oční krém. Pak nastupují „malovátka“ jako jsou řasenky, tužky na obočí atd. Kosmetická taštička se začíná plnit a zde ji ženy někdy už zaměňují za větší tašku, protože přidávají přípravky na ošetření vlasů. ženy s batohem na výletě pořizují selfíčko.jpgA řada kosmetických přípravků se prodlužuje. Nastupuje šampon, kondicionér, maska na vlasy, pěnové tužidlo na vlasy, lak na vlasy, různé sponky, nezbytný fén anebo žehlička na vlasy. A už tu máme z taštičky malé příruční zavazadlo. S tím ženy počítají a některé se skutečně nechtějí vzdát svého každodenního komfortu, a i na dovolené používat vše, na co jsou zvyklé doma.
Ale je stále více žen, které při cestování svou Girl Time cestovní kosmetiku důkladně zredukují se slovy, ten týden se to nezblázní. Nechtějí sebou vláčet zbytečnosti a řekněme si po pravdě. Přežijí vaše vlasy týden bez výživné masky? Zničíte pleťové buňky, když použijete denní krém i na večerní ošetření pleti? Dokonce se objevují tvrzení odbornic na kosmetiku, že postačuje jen jeden druh krému na ošetření obličeje a rozdělení na denní a noční je jen „vytahování peněz zákaznicím z kapsy“. Nechme na uvážení každého, jak se k tomuto názoru, kdo postaví a hlavně – jednejte tak, jak vyhovuje vám a s jaký názorem vy sama souzníte.žena s kufrem na dovolené.jpg
Cestovní kosmetiku značně zredukují ženy, které žijí sportem a vydají se na dovolenou jen s batohem, kde je potřeba šetřit místem. Pak jejich kosmetika obsahuje jen nejdůležitější věci a v malém balení. Kosmetiku na cesty můžete i zakoupit, ale když se nechcete vzdávat vaší oblíbené značky, stačí ji přendat do menšího kelímku anebo plastové lahvičky s menším obsahem.

5 roky ago