Hezký domov v každou roční dobu

Přijde vám váš byt či dům neoriginální a pořád stejný? Zkuste několik následujících typů, jak udělat místo, kde žijete příjemnějším.

Slaďte se s ročním obdobím

Nemáte příliš času na vymýšlení dekorací? Zkuste se sladit s ročním obdobím.

Na vánoce můžete vaše okna ozdobit jednoduchými vločkami z papíru nebo si můžete koupit lepící obrázky na sklo se zimní tématikou. Když na balkon nebo do okna umístíte světélka nebo vyzdobíte keř v předzahrádce vánočními baňkami, rozhodně váš domov změní ráz.

Na jaře můžete použít květiny, vždyť i obyčejné filky nebo konvalinky natrhané v lese provoní vaši domácnost a rozsvítí ji do mnoha barev. Na vstupní dveře si můžete pověsit nějakou velikonoční výzdobu a na stromky před domem navěsit velikonoční vajíčka.
Přineste si jaro domů

K létu nepopiratelně patří slunce, použijte ho jako součást vaší dekorace. Můžete si pověsit vitráže do oken, dívat se jak se o ně hezky lámou paprsky a posílají vám do domu pestrobarevné záblesky světla.

Podzim nám ukazuje mnoho barev v přírodě. Listy se barví do červena, do oranžova i do žluta. Inspirujte se barevnými lesy a vylaďte váš domov do podzimních barev. Můžete k výzdobě použít i listy a přírodniny, které najdete venku.

Výzdoba na celý rok

Chtěli byste něco trvalého, co se hodí do každého ročního období? Pak čtěte dál.
Vánoční dekorace

Jako výzdobu bez motivu můžete použít téměř cokoli, jen se musíte vyvarovat některých tematických věcí (asi byste nechtěli mít za okny vánoční světýlka v červenci). Ideální je proto příroda. Můžete si svůj dům vyzdobit obrazy krajiny nebo zvířat, ale nejlepší je si vnést domů živou přírodu. Nebojte se tedy domácích mazlíčků a květin. Nemusíte mít zrovna fikus a dogu, ale stačí mít klidně jen morče a rýmovník nebo nějakou jinou rostlinu nenáročnou na pěstování. Díky květinám se váš byt hezky provoní a díky domácímu mazlíčkovi zažijete spoustu legrace, zvláště pokud máte doma děti.


4 roky ago