Filtrační písek do bazénových filtrů pískových

Každý bazén má svá specifika. A ke každému bazénu patří také nějaká filtrace. Ta je hodně důležitá, protože přes ni se voda čistí. Bazénová filtrace obsahuje písek a právě zde naleznete kvalitní kopané křemenité písky, k tomu bazénové filtry a také přírodní zeolity, které patří do bazénových pískových filtrací.
mladý plavec.jpg

Jak vybrat vhodný typ filtračního materiálu?

Vždy je nezbytné řídit se doporučením od výrobce vaší filtrační jednotky. Podle toho se vybírá správný typ, které můžete použít. Zvolíte příslušnou zrnitost filtračního písku či zeolitu a následně získáte optimální podmínky.

Abychom docílili vynikajícího výsledku celého procesu, je nezbytné, aby písek měl ostré hrany. Ostré hrany hrají důležitou roli. Na těchto ostrých hranách jednotlivých zrnek se zachycují nečistoty z bazénové vody.

Už víte, proč je důležité mít vždy čerstvý písek v bazénové filtraci? Protože jeho ostré hrany zachycují bazénové nečistoty. Postupem času se ohlazují a tím pádem dochází ke snižování účinnosti celého procesu čištění. Často je to první faktor, na který narazíte a který vám má napovědět, že už je čas vyměnit pískovou filtraci. Ta bohužel také nevydrží věčně, ale musí se měnit. Jakmile se písek obrousí a ostré hranky ohladí, pak je načase, abychom písek vyměnili. Náplň by se měla měnit jednou za 3 roky v případě písku i v případě zeolitu. Samozřejmě ještě také vždy záleží na vytížení a používání bazénu.
lehátka s polštáři.jpg

v Jakmile filtr naplníte pískem či zeolitem, musí se filtr pořádně proprat. Tento způsob proprání je nezbytné udělat před prvním použitím a to opravdu pořádně až do té míry, aby z filtru nevytékala kalná voda. Dostatečným množstvím vody se filtr takzvaně propere, až z něj přestane vytékat kalná voda. Pak už je to správně nachystané a můžete začít bazén používat.

Možná se ptáte, co se starým pískem. Jestliže máte zahradu s bazénem, jistě budete mít kde uplatit i písek. Dá se použít jako posypový materiál na silnice v zimě či se dá použít do zahrádky pro prolehčení půdy. Jistě na něj nějaké využití najdete, než abyste ho vyhodili, ale i to je možnost.

6 roky ago