Dovolená na Capri

Jestliže se zrovna chystáte na dovolenou, na malebný ostrov Capri, pak jistě oceníte pár zajímavostí o tomto místě. Nikoho asi nepřekvapí, že se jedná o ostrov, který se nachází ve Středozemním moři. Možná vás ale překvapí to, že se jedná o místo, které vyhledávají zejména slavní lidé. Už dříve si zde nechávali císaři stavět vily.

pobřeží Capri

Nacházejí se zde města, která lákají svou atmosférou. Návštěvníky ale kromě těchto míst také lákají pláže a moře. Obdivovat člověk může i všelijaké památky, kterých rozhodně není málo.

Pokud se vydáte na Capri lodí, pak budete kotvit v přístavu, zvaném Marina Grande, kde se nachází ta největší městská pláž. Je zde možné tedy relaxovat u nádherného moře.

Rozhodně stojí za to navštívit městečko Capri. K vidění je hodinová věž a kostel sv. Štěpána, který má bohatou a zajímavou historii. Vynechat nesmíte ani Augustové zahrady, ve kterých stojí sochy, která vás uchvátí již na první pohled.

Nejvýznamnější archeologická památka je Villa Jovis. Tuto vilu je možné prohlédnout si i dnes.
skály v moři

Druhým oblíbeným městečkem je město Anacapri. Ve městě na vás dolehne klidná atmosféra a budete mít možnost navštívit spoustu památek.

Slyšeli jste někdy o modré jeskyni? Právě zde máte možnost ji navštívit. Dá se do ní ale dostat pouze lodí.

Pokud byste chtěli zavítat někam do okolí, pak rozhodně není problém. Můžete například vyrazit na sopečný ostrov zvaný Ischia, který je propojen se sopkou Vesuv. O termální prameny či sauny není nouze.

Z Capri je také možné vyrazit do Neapole, což je třetí nejlidnatější město Itálie. Je také považováno za jedno z nejkrásnějších. Není se také čemu divit.

Jestliže si naplánujete dovolenou právě zde, určitě nebudete litovat. Nejen památky, ale i krásné pláže nebo poklidná města zaujmou každého turistu. Nejedná se navíc o extrémně dalekou destinaci, což je také výhodné.

5 roky ago