Dovolená je skvělá

Na dovolenou se těšíme všichni celý rok. Je to doba klidu, strávený čas s rodinou a neradi se vracíme poté zpět do pracovní reality všedního dne.

Celý rok dřeme na to, abychom si mohli jednou za rok na 14 dní vyrazit za sluníčkem, s rodinou. Vypustit starosti všedního i pracovního dne a nemyslet co koupit na večeři, zítra musím s autem do servisu nebo musím vzít směnu za spolupracovnici. V české republice se v průměru jezdí už pouze 1x za rok na dovolenou, ale Češi si velmi oblíbili využívat dovolenou 2x ročně. A to v období léta, kdy se všichni sluníme na pláži nějakého skvělého letoviska anebo poté v zimě, kdy zase brázdíme na lyžích české hory nebo Alpy.  

Lidé se v dnešní době velmi ženou za prací a zapomínají odpočívat, proto je to velmi dobrý trend, že si k tomu vyhrazují 2 termíny. Lidské tělo totiž potřebuje zrelaxovat. 

dovolená

Kdy vybírat dovolenou?

Dobrý rada zní, že je třeba vybírat s předstihem, pokud chceme ulovit dovolenou podle svých představ. To se hlavně týká leteckých dovolených. U nabídek last minute, které jsou sice velmi oblíbené hrozí, že už nezískáte přesně to, co byste chtěli anebo pokud jedete třeba dvě rodiny najednou nebude už dostupných tolik volných pokojů. Pokud dovolenou plánujete pouze v rámci dojezdu autem můžete na ubytování využít kromě cestovních agentur nebo cestovních kanceláří také různé aplikace nabízející ubytování. Výhodou je možné zrušení rezervace zdarma do určité doby, snídaně v ceně, možnost výběru pokoje anebo platba až na místě. Hodně záleží na tom, co preferujete.

balení na dovolenou

Kdy se balit na dovolenou?

Není asi správná doba nebo čas před dovolenou kdy se začít balit. Spousta z nás hodí do kufru plavky, ručník tričko a běží na letadlo a prostě když něco pochybně koupí si na místě. Je to o stylu života, o partě, s kterou cestujete. Vždy to bude jiné, pokud na dovolenou jedete s dětmi anebo s partou skvělých přátel.

3 roky ago