Dopřejte Vašemu bazénu to nejlepší

Postarat se o celé bazénové zařízení a hlavně o vodu v něm obsaženou po celou koupací sezónu nemusí být nijak náročné, pokud víte, jak na to. Nejdůležitějším faktorem, který musíte pravidelně každý týden sledovat za pomocí testerů je PH vody. Tento faktor je rozhodující pro kvalitu bazénové vody. Musí se udržovat ve správném rozmezí, nesmí být ani vyšší ani nižší. V případě, že se dostane do nízkých hodnot, stává se voda korozivní a může poškodit kovové části bazénu. V případě, že se dostane do vysokých hodnot, přestávají fungovat chlorové přípravky a ve vodě se začnou množit bakterie a hlavně řasy. Oba případy mohou nastat kdykoliv, a proto je dobré mít po ruce přípravky PH plus a ph mínus Chlorito.cz, které Vám okamžitě pomohou dostat tento faktor opět do správných hodnot.

čistý bazén

Oba tyto přípravky se na trh dodávají v kapalném nebo v granulovaném stavu a jejich použití je velmi snadné. Řiďte se vždy pokyny na obalu. Důležité je správné dávkování a také rozmíchání přípravku nejprve v malém množství vody, třeba v kyblíku a postupné vlévání do bazénu a to při spuštěné filtraci, která zajistí jeho rozptýlení do celého obsahu bazénu. Pokud pro chloraci bazénové vody využíváte bazénovou sůl a tím pádem salinizační jednotku, je nutné mít přípravek PH mínus vždy v zásobě, protože díky procesu, který probíhá při elektrolýze, se automaticky samovolně PH vody zvyšuje, takže je nutné jej zase srovnat zpátky do správných hodnot.

potápění v bazénu

Kromě PH rozhoduje o kvalitě vody také dostatek chloru, tedy dezinfekčního prostředku, který likviduje všechny bakterie a mikroby. I obsah chloru v bazénové vodě byste měli pravidelně každý týden kontrolovat. Tyto dvě složky jsou nejdůležitějšími faktory, ale pokud by se vyskytl jiný problém, jako třeba vápenaté krusty ve vodě či třeba mechanické nečistoty, tak i na tyto problémy najdete řešení v oddělení bazénové chemie a také bazénového příslušenství. Nic není problém. Všechno jde vyřešit používáním správných prostředků a vybavení.

4 roky ago