Děti milují pohyb

Výrobci nabízí velmi širokou nabídku produktů a tak rozhodně nebude žádný problém s daným výběrem. Hracích zahradních prvků je v nabídce více, než dost a upřímně, některé si mohou užít i rodiče. K takovým hracím produktům se rozhodně řadí trampolíny, které děti doslova zbožňují. Na trhu je tak velký výběr, že se vyplatí před nákupem pouvažovat, co vlastně chceme, potřebujeme a také na co se zaměřit. A neznamená, že levné trampolíny musí být nutně nějakým způsobem ošizené nebo nekvalitního provedení. Dají se totiž zakoupit i certifikované produkty za přijatelnou cenu, aniž by prvek strádal na samotné kvalitě. Ale rozhodně to má svoji výhodu, jelikož se trampolína stane tak dostupnou součástí všech rodin.

trampolína skoky

Ještě než půjdeme nakupovat

Je třeba si určit pár rozhodujících parametrů. Předně kam umístíme trampolínu a také zhruba pro kolik dětí by měla být. Na trhu jsou různé velikosti a dokonce i tvary. Některé jsou určeny pro skutečně sportovní nebo relaxační využití, čemuž bude odpovídat většina skákacích prvků na zahradách. Jiné jsou například již na špičkové a profesionální úrovni, kde se dají dělat skutečně akrobatické výcviky. Co je ale velmi důležité, to je kvalitní provedení a její bezpečnost. Neměli by se rozhodně podceňovat bezpečnostní prvky a také je lepší se poohlédnout po takovém produktu, který je bude mít v součásti balení, potom nám odpadne starost navíc shánět například bezpečnostní síť, aby pěkně seděla na daný typ trampolíny.

trampolína

Exteriérové skákací prvky

Jsou o poznání těžší, bytelnější konstrukce, což je dobře, protože musí čelit různým povětrnostním podmínkám a zároveň být i dostatečně bezpečné, když zde budou děti skotačit. Vždy je ale lepší ji řádně zabezpečit a na zimu složit a uklidit. Tím se předejde poškození různých komponentů. Pokud není kde ji uschovat, tak se vyplatí poohlédnout po kvalitní krycí plachtě a tím ji dostatečně dobře zakrýt. Při koupi je ještě důležitá informace o tom, jakou bude mít nosnost, protože podle toho se dá určit, jaká celková hmotnost se vůbec může pohybovat bezpečně na skákací ploše. Ta by se rozhodně neměla překračovat.

4 roky ago