Deset dobrých rad, jak si najít práci

Tak takhle NE!!
 
A co pro to tedy můžete udělat? Nabídneme vám krátký seznam:
 
1.     Ujasněte si své priority. Čím jste, co chcete dělat, co vás baví, zda a do jaké vzdálenosti jste ochotni za prací dojíždět. Zda se chcete ve své profesi posunout a hodláte „obětovat“ rodinu, volný čas či chcete klidnější zaměstnání s flexibilní pracovní dobou, možností home office apod.
Na internetu je spousta rad, jak najít „správnou práci“, tedy hledejte a nenechte se odradit prvním neúspěchem. Což začít hledat tam, v čem se vyznáte, co vás baví, zajímá, pro co máte předpoklady, v čem budete pro zaměstnavatele právě vy ti praví? A jak na to přijít? Dokážeme vám poradit!
starý psací stroj
2.     Víte? Tak si stejně uvařte dobrý čaj či silnou voňavou kávu a proberte své názory a náměty s tím, komu důvěřujete. Není to zbytečné. Vězte, že jiní vás mohou vidět jinak, mohou vám nabídnout pohled na vás z jiného úhlu a mnohdy pro vás může i tento náhled být přínosem. Ovšem jen tehdy, pokud jste přístupní názoru druhého. Může i nemusí přijít nápad kam a jak se posunout. Anebo už jen tím, že své myšlenky sdílíte nahlas, si mnohé uvědomíte. A proto je dobré mít spolehlivého a upřímného kamaráda, kamarádku, přítele, známého, partnera, se kterým mohu své pocity sdílet.
 káva a kytka u pc
3.     Nevrhejte se bezmyšlenkovitě do víru děje. Je zbytečné odpovídat na všechny inzeráty, které se vehementně nabízejí. Pokud budete odpovídat jen proto, abyste měli pocit, že pro nové místo děláte vše, co jen můžete a budete se zabývat kvantitou, vězte, že to vám štěstí nepřinese.
 
4.     Štěstí je nakloněno připravenému. Víte, co vás baví, máte co nabídnout, víte, že nechcete dojíždět za prací více než 50 km, víte, že máte rodinu a chcete mít v souladu rodinný život s pracovním nasazením. I to mnohé firmy již nabízejí formou tzv. work/family balance.  OK. To je důležité rozhodnutí. Šetříte svůj čas i tím, že filtrujete nabídky a nezviklá vás ani inzerát, kde nabízejí božskou mzdu, ovšem s přechodným ubytováním 200 km mimo domov. Vy víte, že tohle již máte vyřešené.
 
5.     Jiná situace je, pokud víte, že za božskou mzdu rádi nastoupíte i do tohoto místa, protože máte půjčku, hypotéku na byt, chcete dostát nastaveným životním podmínkám své rodině. Pak také OK.
 
6.     Vězte, že vždy jednáte v ten daný okamžik tak nejlépe, jak jen můžete a umíte.
 
7.     Rozhodněte se!
 žena skáče do práce
8.     Pozorně čtěte inzeráty. Pokud je v inzerátu např. informace – první kontakt telefonicky a vy nezavoláte, ale pošlete váš životopis s nabídkou emailem, nemusí to být pro vás dobrá vizitka. Nesplnili jste úkol. Životopisy zaslané emailem nemusí firma brát na vědomí, stejně jako vy jste nevzali na vědomí zadání.
 
9.     Začněte jednat. Úžasné a naplňující je, pokud máte přízeň a podporu vašich nejbližších.
 
10. A pak vám nezbývá než si zaskočit pro svou vysněnou práci.
 
Hodně štěstí J

1 rokem ago