Dámská jízda

Pamatuji si, jak mi moje maminka řekla, že pojedeme na dovolenou. Bydlela jsem pouze s maminkou, protože nás mě můj otec opustil, když mi bylo sedm let. A tohle už jsem vnímala jako velkou zradu. Takže jsem byla opravdu naštvaná na svého otce, který nás opustil jenom kvůli jiné ženě. Nejvíce mě taky vadilo, že s tou novou ženou jezdil stále na dovolenou, a to někdy i dvakrát ročně. Později se jim narodilo dítě. Měli malého syna. A ten jejich syn, když už měl třeba například dva anebo tři roky, tak s ním taky jezdili na dovolenou. A byla jsem úplně v šoku a opravdu hodně mi to vadilo.

Paříž se mi moc líbila.

A to hlavně z toho důvodu, že mně a mámu otec nikdy na dovolenou nevzal. Vždycky nám vyčítal to, že si užíváme v létě u bazénu a že taky nám koupil na zahradu bazén. Sice ten bazén byl spíše takový dětský, kam se vejde jeden anebo dva lidi, ale na dovolenou nás opravdu nikdy nevzal. Vůbec jsme s mámou nechápali, co otec na své nové přítelkyni vidí. A sice chápu, že se chce starat o své dítě, což beru a beru to jako logickou věc.

Mám ráda slunné dovolené.

Jenomže on měl taky mě, své první dítě, o které vůbec nejevil žádný zájem. Čím jsem si to zasloužila? Takže nakonec jsem byla ráda, že moje maminka mi navrhla, že pojedeme spolu k moři na dovolenou. To mě v té době bylo asi čtrnáct let. Dokončovala jsem maturitu, takže mamka mi řekla, že jakmile udělám maturitu, tak pojedeme pěkně na dovolenou. Uděláme si pěknou dámskou jízdu a budeme si užívat deset dní dovolené. Ani nevíte, jak jsem se těšila. A celá dovolená nakonec proběhla úplně perfektně a já mám na ní pouze skvělé vzpomínky. Vzpomínky na mě a na mámu, jak jsme si celou dovolenou perfektně užily. A to úplně bez mužů. Občas je vážně prima si udělat nějaký večer nebo přímo celou dovolenou bez mužů a mít pořádnou kvalitní dámskou jízdu. Věřte mi, je to perfektní!

2 roky ago