Češi a jejich dovolené v roce 2018

Jaké jsou postřehy z první polovina léta? Jak jsme na tom s dovolenou? Kdy nejčastěji odjíždíme užít si volna a strávit krásné chvilky s rodinou?  Níže jsme pro vás vybrali ty nejdůležitější milníky letošního léta.
Kdy?
Pro Čechy je, jako již několik let nejoblíbenějším termínem prvních 14 dní v červenci. Menší podíl zde určitě hrají dva státní svátky, které počátek měsíce července provází. V tomto období bývají hotely, ubytování i lety velmi často vyprodané a obsazené. Sousedním zemím prázdniny začínáají až později, takže i toto je možný důvod, proč Češi vyráží ihned na začátku prázdnin.
červený nápoj.jpg
Kam autem?
Mezi velmi oblíbené destinace, kam si mohou Češi vyjet s vlastním automobilem, patří již několik let Chorvatsko a Itálie.  Mezi další oblíbené a hojně navštěvované patří Slovensko a Rakousko a to již za cykloturistikou, tak i turistikou.
Kam letět?
Pokud se Češi rozhodnou pro leteckou dovolenou, dávají nejčastěji přednost Řecku, Španělsku, Turecku, Egyptu, Tunisku a Bulharsku. Tunisko a Egypt se po všech těch teroristických útocích začínají zpět stávat populárnějšími a vyhledávanějšími zeměmi než například v loňském roce.
Co Češi začínají vyhledávat?
V posledních letech začínají být pro Čechy také velmi atraktivní exotické země jako například Dominikánská republika, Maledivy, Kapverdy, Mauricius, Thajsko aj. Zde už jsou dovolené poměrně dražší v porovnání s těmi, které jsme uváděli výše.
barevné mušle.jpg
A co poznávací zájezdy?
Ani tento typ zájezdů Češi zcela nezavrhují. Velmi oblíbené jsou eurovíkendy, které jsou ovšem velmi nabité zajímavým programem. Zde stojí za zmínku například Rusko nebo Skandinávie.
Na jak dlouho nejčastěji vyjíždíme?
Nejčastěji si dovolenou volíme v rozmezí 7 a 10 dnů. Velmi často je také požadována služba all inclusive, která je stále oblíbenější. Žádným překvapením také není to, že Češi velmi často jezdí i na dvě dovolené.
 
A co Česká republika?
Je třeba zmínit i zvyšující se zájem o cestování v zemi matičce, a to u nás. Nejoblíbenějšími oblastmi jsou Jižní Morava, Jižní Čechy a samozřejmě hlavní město Praha.

1 rokem ago