Bydlete podle vlastních pravidel

Nový mobilní dům se může klidně stát vaším velkým splněným snem o vlastním samostatném bydlení. Jeho pořízení je dostupné pro všechny, kdo o podobné bydlení mají zájem, neboť si jej můžete koupit již za několik stovek tisíc korun, což je suma, za kterou si žádnou jinou obytnou stavbu nekoupíte. Jediný rozdíl oproti klasickým, běžně obývaným stavbám je ten, že mobilní dům nemá pevné základy, není tedy pevně spojen se zemí jako běžné zděné stavby a odtud pochází také jeho název – je mobilní v tom smyslu, že jej můžete kdykoli snadno přesunout na jiné místo – zkrátka jej naložíte na speciální přepravní vozidlo a můžete změnit adresu.
dům v bublině.png

Samostatné bydlení na vlastním kusu půdy

Ovšem nejedná se pouze o bydlení, které dokonale vyjde vstříc všem stěhovavým ptákům, kteří rádi často mění své bydliště. Vzhledem ke své cenové dostupnosti se jedná o vhodné bydlení pro všechny, kteří si klasickou stavbu nemohou dovolit pořídit, a nechce se jim bydlet v bytě, který je navíc také cenově poměrně nedostupnou záležitostí. A než měsíc co měsíc utápět peníze v nájmu, tak to je opravdu lepší, koupit si malý mobilní domek.
střecha z bankovky.jpg
Navíc, pokud se ocitnete uvnitř takového mobilního domu, tak vlastně ani nepoznáte, že nejste uvnitř běžného bytu, veškeré vybavení je zde plnohodnotné a kvalitní a rozhodně vám zde nebude nic chybět, počínaje sprchovým koutem a konče třeba kuchyňskou linkou. Ovšem velkým rozdílem bytu a mobilního domu je právě vnější prostředí. Zatímco byt bude vždy obklopen jinými byty, a tedy i početnými sousedy, tak mobilní dům bude stát na vašem vlastním pozemku, byť by byl sebemenší. Můžete tak jednou provždy zapomenout na různé nepříjemné sousedské spory a těšit se z vlastního samostatného bydlení, které může být třeba obklopeno svěží vzrostlou zelení anebo třeba jen malou příruční zahrádkou. A jakmile budete mít chuť změnit ovzduší a místo, tak vám nic nebrání, abyste si svůj domek vzali s sebou.

6 roky ago