Bitcoin bez zájmu

Jistě si to pamatují i lidé, kteří jinak s touto měnou nepracují, a vůbec s nimi nepřijdou do styku. Možná o něm slyšeli, nebo četli vůbec poprvé v životě a možná se o něj začali i trochu zajímat.
Pokud ano, možná i nakoupili, a jen oni sami vědí, zda prodělali, nebo vydělali. Coin prostě hýbal internetovým světem a byl jako na houpačce, Chvíli byl dole a chvíli byl nahoře.
elektronické peníze
Výraz bitcoin doslova je internetová open-source P2P platební síť a v ní je možno tuto měnu používat. Tedy nejen v ní. Je tu s námi od roku dva tisíce devět a lidé si na ni zvykli. Ale jak se to má celé nyní? Tedy v současnosti? Míníme tím červen roku dva tisíce devatenáct.
Americká výzkumná společnost Chainalysis vydala nedávno výsledky své práce a z nich plyne, žebylo provedeno velmi málo transakcí. Konkrétně údajně jen jedna celá tři procenta z obchodních plateb.
Potíž je v tom, že obchodníci nepotřebují měnu, která jim přes noc spadne o padesát procent, nebo i více. A to, že by tato měna mohla být použita k nekalým transakcím bylo přece každému jasné už při jejím vzniku.
V síti totiž neexistuje žádný centrální bod, není tedy kontrola, jako v případě normálních peněz. V podstatě nelze vypátrat jednotlivce ani skupinu, a proto se všeobecně ví, k čemu byla tato měna využívána.
tři bitcoiny
Tím vším, a i ostatními zprávami a pečlivým zkoumáním někteří velkoobchodníci, potažmo podnikatelé ztratili o bitcoin zájem. Začali opět preferovat klasické peníze, vázané na některém z mnoha účtů a klasické peněženky. Zde jste k dopátrání ihned, ale také nehrozí, že se ráno probudíte a v peněžence nemáte ani vindru. Pardon, špatně jsem se vyjádři, ani coin. Tedy pokud je o vás neobrali hackeři.
Zda zájem opět stoupne je ve hvězdách a ani velmi zdařilí obchodníci si nejsou jisti, jak se situace vyvine. Nezbývá než prostě počkat. Uvidíme a necháme se překvapit. Do roka a do dne. 
 

5 roky ago