Bezpečná přeprava zásilek

Materiál i zboží je zapotřebí vždy dovést až k zákazníkovi, a to nepoškozené a v plném množství. Kvůli tomu musíme věnovat pozornost správnému zabalení.

Bezpečná přeprava zásilek

Způsob přepravy

Firmy i obchodníci potřebují velmi často přepravovat svůj materiál či produkty na potřebné místo, aby mohla firma vyrábět a vydělávat. Dopravu jde zvládnout hned několika způsoby, což se odvíjí od dané situace, protože musíme počítat s tím, že každá doprava něco stojí. V dnešní době jsou oblíbené nákupy přes internet, které se nejčastěji řeší přes poštu. E-shop totiž přijme objednávky a dané zboží zaveze na nejbližší poštu.

americké tahače

Samozřejmě zásilku zabalí a vyplní, kam má přijít. Následně nám ji pošta doručí až domů a my ji zaplatíme i s poštovným. Ovšem u výrobních firem přichází a odchází sousta produktů s váhou spousty tun, a proto musíme sáhnout po jiné variantě. Někdy se vyplatí mít vlastní vozový park dodávek, a právě za pomocí nich a svých řidičů řešit přepravu. Velké výrobní firmy řeší tuto záležitost za pomocí dopravců s kamiony, protože do něj se vleze mnoho palet a snadno převeze i produkty na dlouhou vzdálenost za dobrou cenu.

Obal a výplň

Musíme brát ohled na to, že třeba při přepravě zboží v kamionu se s ním různě manipuluje při nakládce a pak putuje v kamionu dlouhou vzdálenost. Po celou tuto dobu na zboží může působit vlhkost, prach, nárazy a celá řada dalších faktorů, protože při nakládce se může někde ťuknout a podobně, proto musíme dbát na správné zabalení. Obalový materiál musí odolávat všem negativním vlivům, a navíc bát za dobrou cenu, protože zabalit se musí každý kus či více kusů u sebe. Tím to rozhodně nekončí, protože dále se přechází na umístění do kartonových krabic či jiných produktů. Aby v nich zboží nelítalo sem a tam, tak je zapotřebí vyplnit místo mezi krabicí a zabaleným produktem výplňovým materiálem.

kartonová krabice

Dnes jsou oblíbené nafukovací polštářky, protože jsou levné, skladné a po nafouknutí hezky tlumí nárazy, což zajistí, že i křehký produkt dorazí v naprostém pořádku až k samotnému zákazníkovi.

3 roky ago