Bez peněz nelze žít

Pokud má žít člověk jako člověk, potřebuje k životu spoustu růžných věcí. A je charakteristické, že většinu z toho si nikdo z nás sám vyrobit nedokáže a nezbývá tak nic jiného, než si to koupit od někoho, kdo to může nabídnout. A aby to dotyčný někomu poskytl, je třeba nabídnout mu odpovídající protihodnotu. Tu, jež se v dnešním světě zpravidla vyjadřuje penězi.

Kdo něco chce, musí za to zkrátka zaplatit. A platí se právě penězi, jichž by logicky měl mít každý tolik, kolik jich k přinejmenším uspokojivému životu potřebuje.

eura v kapse

Ovšem realita je taková, že ani zdaleka ne každý oplývá tolika finančními prostředky, aby si pořídil vše, co by chtěl. Spíše naopak – je mezi námi i mnoho těch, kteří nemají finance ani na to, aby mohli nějak obstojně přežívat. A tudíž je jejich údělem přežívání v bídě, a to někdy i totální.

Je nasnadě, že to není život, o jaký by někdo stál. Je to situace, ze které by se každý chudák rád vymanil. Ovšem kdyby měl tu možnost.

A vězte, že tu taková možnost vlastně je. Ten, kdo si nedokáže vydělat, si přece může alespoň vzít nějakou půjčku.

poletující dolary

Podobných nabídek je tu nepřeberně. Ovšem mnohé z nich mají tu nevýhodu, že na ně někdo v nesnázích jednoduše nedosáhne. Někdy se tu musí dokládat vysoké příjmy, někdy registry dlužníků bez záznamů, někdy obojí a ještě leccos navrch.

A u které půjčky ti, kdo jsou v opravdových nesnázích, uspějí? Tou je zpravidla hypotéka bez registru. U té se totiž nepožaduje nic z toho, co v bankách žadatelé obvykle nedokážou splnit. A záruky, jež tu nebankovní společnost žádá, naopak snadno splnitelné jsou. Vždyť kolik je tu lidí v nesnázích, kteří vlastní nějakou nemovitost! Kolik je mezi nimi těch, kdo mají alespoň nějaký příjem! A to bohatě stačí k tomu, aby někdo takovouto hypotéku za solidních podmínek získal. A zlepšil si s její pomocí svůj neradostný život.

4 roky ago