Barum Czech Rally Zlín 2017

47. ročník automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín byl opět plný zážitků a k vidění toho bylo opravdu hodně. Atraktivním zahájením bývá rychlostní zkouška, při které při průjezdu přímo v ulicích města stoupá adrenalin nejen závodníkům, ale i divákům. Účastní se jak nejmodernější speciály S2000 a R5, tak i historické legendy.
auta na rally
Diváci sledující závod na místě mohli hned od prvních kilometrů pozorovat napínavý souboj evropských a českých špičkových soutěžních jezdců. Úvodní páteční městskou erzetu vyhrál favorit – tovární jezdec Škody Jan Kopecký. Už jistý český šampion, pětinásobný vítěz soutěže a obhájce prvenství z loňského roku ovládl úvodní páteční noční městskou rychlostní zkoušku a druhého Václava Pecha porazil o čtyři sekundy. Největším soupeřem Kopeckého sice byl stejně jako loni Alexej Lukjaňuk, ale tentokrát ruský bohatýr vzdoroval jen v úvodní etapě.
V sobotu byla rychlostní zkouška pro mnohé zatěžkávací a potvrzuje to i jedna posádka závodníků, kterým shořel vůz. Další závodní speciál jezdců skončil s vozem v potoce převrácený na střechu a unikal z něj olej. Naštěstí se nikomu nic nestalo.
závod rally
Nedělní a zároveň poslední den závodní soutěže byl pro všechny rozhodující. Pětatřicetiletý jezdec Kopecký kraloval zlínské soutěži již od sobotní první etapy a postupně tak získal sedmnáctisekundový náskok nad Lukjaňukem. V závěrečný den navýšil na 55 sekund, z čehož půl minuty nabral na poslední rychlostní zkoušce.
A tímto tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál po šesté ve své kariéře a po třetí za sebou „Barumku“. Za hlavním favoritem této automobilové zlínské soutěže, která byla tradičně vedle českého mistrovství i součástí velkého evropského šampionátu, skončil jako druhý Rus Alexej Lukňak. Za ním si vybojoval třetí místo Roman Kresta.
Ještě než letošní ročník začal, tak již ho doprovázela radostná událost. Těsně před startem si řekli své „ano“ dva závodníci, Klára Hrušková a Tomáš Herold. Barumku jeli poprvé loni a zalíbila se jim natolik, že zvolili startovní rampu evropského šampionátu na zlínském náměstí Míru jako obřadní síň.
Příští léto se již tradičně poslední srpnový víkend bude opět konat další ročník této automobilové soutěže, a pokud jste letos nebyli přítomni, tak příští rok si nenechte ujít tuto adrenalinovou sportovní zábavu všech milovníků aut a rychlé jízdy.

1 rokem ago