Top 8 věcí, které dělat v Madridu

Navštivte muzea Prado, Thyssen-Bornemisza, Reina Sofie a Sorolla
Madrid má mnoho muzeí umění známých po celém světě pro svou architekturu a své úžasné sbírky.  Každé z výše uvedených zahrnuje různé styly umění, od klasiky až po současnost a nabízí i dočasné expozice.
 
Projeďte se na loďce v Retiro
V tak rušném městě jako je Madrid určitě uvítáte relax v místním nejkrásnějším parku El Retiro. Lehněte si na trávník, udělejte si piknik nebo se projeďte na loďce. Odpočinek v tomto parku je velmi populární i mezi místními obyvateli.
 zámek v Madridu

Procházejte se po Plaza Mayor a vychutnávejte si Bocadillo De Calamares

Tyto bagetky plněné kalamáry jsou jedním z nejtypičtějších pokrmů v Madridu a dají se koupit v mnoha restauracích a barech právě kolem Plaza Mayor.

 

Navštivte Templo de Debod
Jedná se o egyptský chrám, který bylo Španělsko v roce 1968 obdarováno. Nachází se na kopci Casa del Campo a má úžasný výhled na Palacio Real a Catedral de la Almudena . Udělejte si zde procházku nebo piknik a pořiďte neuvěřitelné fotografie města třeba pří západu slunce.
 
Královský palác
Místo, které musíte při návštěvě Madridu vidět. Je to oficiální rezidence španělské královské rodiny (i když ve skutečnosti bydlí v Palacio de la Zarzuela na okraji hlavního města).
 
Vlakové nádraží Atocha
Velmi originální stanice, kde najdete tropické stromy, želví rybník a posloucháte cvrlikání ptáků. Určitě stojí za to navštívit místo s tak originální architekturou a jedinečným interiérem.
 
Procházka v oblasti Puerta del Sol
Nachází se přímo v centru Madridu a je to jedno z nejlepších míst k návštěvě v hlavním městě. Místo, kde místní přichází slavit Silvestra, nabízí skvělé restaurace, bary, obchody. Dokonale si zde vychutnáte místní kulturu a španělské životní tempo.
 náměstí plaza mayor
Nakupování na Gran Via
Bezesporu jedna z nejrušnějších a nejznámějších ulic Madridu. Najdete zde všechny nejznámější řetězce, španělské značky a nejznámější obchodní dům ve Španělsku El Corte Ingles.

3 měsíci ago